חוטי צמר בנתניה

יעילותה של הסריגה התגלתה בצורה מדעית

בשנים האחרונות, הוכח כי קיים קשר חיובי בין הסריגה לבין : אושר, רוגע ותפקוד קוגניטיבי גבוה יותר (PSYCHOSOMATIC MEDICINE כתב העת). אז זאת אומרת שהסבתות שלנו ידעו באמת מה טוב, מבלי לערוך מחקרים מדעיים.

בשנים האחרונות חלה התעוררות מחודשת, מעין חזרה למלאכות היד של פעם, יותר ויותר אנשים מבקשים ללמוד את אומנות הסריגה, ומחפשים דרך אחרת, יצירתית להרגע מלחצי היום , להפעיל מחדש את הידיים ולמצוא שקט ושלווה בקרבת מקום, פעילות שאינה כרוכה בהוצאת כסף רב, יש שסורגים במסרגה אחת, יש שסורגים בשתיים, אמנם שתי “שפות” שונות , אך ההנאה מהעשיה ומהתוצאה הן העיקר.

הסריגה מאפשרת לך לקיים אותה בכל זמן ובכל מקום, לבד או בקבוצה, אתה לא צריך ציוד רב כדי להוציא אותה לפועל : מסרגה וצמר, וזה היופי שבה- הפשטות.

חשוב לציין שאין חדש תחת השמש, מה שהיה בעבר והשיטות של פעם הן אותן השיטות , אותן הדרכים, אותם החוקים רק מגוון החומרים גדל, והמסרגות , המכשירים השתכללו. היום אפשר לסרוג כמעט בכל חומר: צמר, כותנה, טריקו, חבלים, חומרים הזמינים בכל מקום ואף מיחזור של חומרים ישנים והפיכתם לפריטים סרוגים חדשים.

סריגה כמפתח לחיים רגועים יותר

הסריגה היא מפתח לחיים רגועים יותר, אתה יכול לשלוף אותה (את השקית עם הצמר והמסרגות) בכל רגע נתון מהתיק, ולשקוע במדיצטיה , הפשוטה הזאת כל כך, לשכוח לרגע את כל מה שקורה מסביבך ולשקוע…..

התחלת הדרך בלימוד הסריגה הינה חשובה מאוד לחווית ההצלחה הראשונית, יש להתחיל בפרויקטים פשוטים קצרי טווח(שזמן הכנתם הוא קצר): פרטי לבוש קטנים, צעיף, כובע, כפפות, גרביים או אקססוריז קטנים לבית, שלא מחייבים שימוש בטכניקת סריגה מורכבת , כדי שתהייה חוויה של הצלחה מיידית ולא של תסכול, לאחר שחווית ההצלחה תהייה מוטמעתמ וברורה , אז כדאי להמשיך לפרוייקטים ה”כבדים”- שלוקחים זמן רב יותר כגון: שמיכות , וילונות והמשלבים טכניקות סריגה קצת יותר מורכבות.

סוגים של חוטי סריגה וכדורי צמר

היום קיים בארץ מגוון רחב מאוד של חוטים בשלל צבעים, מחומרים שונים , בשילוב של צמר או לא , אתה יכול לבחור את הצמר המתאים לך במדוייק לפריט שאותו את הרוצה לסרוג, אפשר להשיג בקלילות את המסרגות הטובות ביותר, אפשר לכתוב בזהירות כי ישראל הופכת למעצמת סריגה, ממש.

אחרי קורס ראשוני שאתה עובר, או לאחר צפייה בסרטונים באינטרנט (המאפשרים לימוד עצמי)

אתה יכול להתקדם באופן עצמאי,ולהתמקצע בתחום הספציפי בסריגה המעניין אותך(יש הרבה מאוד תחומים של סריגה – הלימוד הוא אין סופי ממש). קיימים היום פורומי סריגה רבים בעברית באינטרנט,או בבתים של סורגות, קיים מגוון של אלפי דוגמאות סריגה ברשת, בחינם או בעלות כספית(בדרך כלל עלות נמוכה מאוד, וחשוב לפרגן ליוצרות דרך הקנייה).

קיימים חוגים ומפגשי סריגה רבים המתקיימים ברחבי הארץ, כך שאם נתפסת בחיידק, תוכלו למצוא השראה ורעיונות רבים להמשך העשייה והיצירה ולהשתלב באחת מהקבוצות הקיימות.

המאמר נכתב ע``י הדס גונן קטן

מדריכת חוגי סריגה ב”קרן חנות מקצועית לציוד ואומנות”
בעלת תואר ראשון בקרימינוליוגיה ותואר שני במנהל ציבורי סרגנית כ40 שנה בערך מגיל 8

המאמר נכתב ע“י הדס גונן קטן

מדריכת חוגי סריגה ב”קרן חנות מקצועית לציוד ואומנות”
בעלת תואר ראשון בקרימינוליוגיה ותואר שני במנהל ציבורי סרגנית כ40 שנה בערך מגיל 8